Gaminių priežiūra

Woolline merino vilnos gaminiai yra iš 100 % merino vilnos natūralaus audinio. Tai aukščiausios kokybės merinosų avių vilna su švelniais, minkštais plaukeliais ir tvirta struktūra. Dėl šios ypatingos savybės ji yra ilgaamžė. Merino vilnos mezginius lengva prižiūrėti, tačiau norint, jog jie būtų kaip nauji, nesuplyštų, neišsitampytų, reikia žinoti tam tikrus niuansus apie jų priežiūrą. Keletas patarimų, kaip prižiūrėti ir dėvėti merino vilnos gaminius, jog jie jus džiugintų kuo ilgiau.
Gaminių tvarkymas

Užkabinus, ištempus siūlą, reiktų jį pabandyti įtempti atgal į audinį. Tai geriausia padaryti švelniai patempiant šalia esantį audinį į įvairias puses. Ištemptas siūlas tūrėtų sugrįžti į „savo vietą“. Jeigu vis tik dar lieka siūlo galiukas, jį įtraukite į drabužio blogąją pusę.

Nutrūkus drabužio siūlui, būtinai reikia susidariusią skylutę užsiūti kuo panašesniais siūlais. Jeigu nuplyšusį siūlą paliksime ir toliau dėvėsime drabužį, skylė didės, audinys irs.

Įsidėmėkite, jog rengiantis merino vilnos drabužius, negalima jėga juos smarkiai tempti ir bandyti įsisprausti į netinkamą, mažesnį dydį. Po kelių kartų per smarkiai tempiamas rūbo audinys neatlaikys ir pasidarys skylės tose drabužio vietose, kur buvo tempiama.

Skalbimas

Merino vilnos drabužiai turi savyje lanolino – kuris neleidžia purvui bei kvapams į drabužius greitai įsigerti. Todėl jų nereikia labai dažnai skalbti. Kartais užtenka tik gerai pravėdinti – ir visokie nepageidaujami kvapai iš drabužių išnyksta.

Geriausia skalbti rankomis vėsiame vandenyje (vilna, skalbiama karštame vandenyje, dažniausiai susitraukia nepataisomai, tad geriausiai tinka ne šiltesnis nei 30 laipsniu šiltumo vanduo) arba skalbimo mašina vilnai skirtu režimu (atidžiai pasižiūrėkite, ar kartu su merino vilnos drabužiais nėra kitų drabužių, kurie turi kietas detales – užtrauktukus, sagas, kitas dalis, kurios užkabintų ir įplėštų audinį). Prieš skalbimą rekomenduojama mirkyti drungname vandenyje apie 10-15 minučių. Skalbiant rankomis, smarkiai negręžkite, jog neištampytumėte arba nesuplėšytumėte audinio. Rekomenduojame išskalbus rankomis drabužius nugręžti storame rankšluostyje arba nestipriai suėmus nuspausti vandens perteklių delnais.

Skalbiant nenaudokite rūbų baliklio, kadangi jo sudėtyje yra chloro, kuris naikina merinos vilnos skaidulas, taip pakenkdamas audiniui. Geriausia būtų naudoti skystas, kuo natūralesnes skalbimo priemones, tas, kurios skirtos vilnai. Tokiose priemonėse yra lanolino, kuris atstato vilnos audinį.

Tų pačių atspalvių merino vilnos drabužius galima skalbti kartu, jie nenusidažo. Patariame šviesios spalvos (baltos, rožinės, geltonos spalvos) gaminius skalbti atskirai nuo kitų spalvų drabužių.

Džiovinimas

Merino vilnos drabužius rekomenduojama džiovinti ant minkšto pagrindo. Galite pasitiesti paklodę ar storą audinio sluoksnį ir tuomet ant jo dėti drabužius. Taip džiovinant drabužiai nepakeis savo formos, neišsitampys.

Nedžiovinkite merino vilnos gaminių džiovyklėje. Taip pat nedžiovinkite tiesiogiai ant radiatoriaus, kito šilumos šaltinio ar tiesioginių saulės spindulių. Ši šiluma verčia audinį trauktis.

Lyginimas

Lyginti merino vilnos drabužius nebūtina, tačiau jeigu yra poreikis – galima. Būtina nustatyti rėžimą skirtą lyginti vilnai. Rekomenduojama ant drabužio uždėti ploną, drėgną medžiagą ir tik tada lyginti. Tuomet tiesiogiai einantis karštis iš lygintuvo nepakenks audiniui. Išdžiovinus ir išlyginus drabužius lankstykite horizontaliai, nekabinkite ant pakabų ar kitose vietose, nes jie gali išsitempti, šiek tiek pakeisti savo ilgį, formą.

Pirkinių krepšelis